25 lutego 2024

Uspořádejte si kabelku – co z ní vyhodit?

O dámských kabelkách krouží spousta legend, i naproti snaze válčit s těmito stereotypy, většina žen mí ve svojí kabelce mnohem více věcí, než opravdu potřebuje. Proto se dnes podíváme na to, jak efektivně zorganizovat tento malý prostor a tím si usnadnit život.

Pouze to, co je nejnutnější

Při organizování jakéhokoli prostoru byste měli začít odebráním všeho, co je uvnitř a vyskládat to na stůl. V dámských kabelkách najdete nejčastěji peněženku, dokumenty, klíče, telefon, hygienické potřeby, láhev s vodou, zrcadlo, léky, nabíječku, kapesníky, kosmetiku, poznámkový blok, kalendář nebo třeba kartáč na vlasy. Pokud je to každodenní kabelka, pak byste měli popřemýšlet o tom, co opravdu potřebujete každý den. Zajisté to bude telefon, klíče a peněženka. Nyní stojí za zvážení, zda je možné zbylé prvky jakýmkoli způsobem uspořádat a redukovat. V případě telefonu není moc nad čím přemýšlet, ale už v případě klíčů stojí za to popřemýšlet o pouzdře (vypadá podobně jako dámské portmonky), které jsou velmi malé, pohodlné, zabírají málo místa a napomáhají k pořádku uvnitř kabelky. Dalším krokem je výměna peněženky za portmonku. Kožené portmonky jsou mnohem menší a také mnohem pohodlnější než velké, těžké peněženky. Jejich rozměry se mohou podobat pouzdru na klíče. Díky tomu máme v kabelce hned o dva doplňky méně.

Kalendář a poznámkový blok lze úspěšně přenést do telefonu, protože smartphone máme vždy u sebe, navíc můžete do telefonu nahrát také věrnostní karty. Kožené peněženky nebo portmonky a další drobné doplňky slouží nejen k tomu, aby přinesly pořádek, ale především chránily naši páteř od zbytečného závaží.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *